Fantastyczna saga, których nie brakuje na rynku pozwala na pobyt w pięknych krainach, gdzie zawsze czai się jakieś niebezpieczeństwo. Można tam jednak spotkać różne osobistości, magiczne stworzenia, które nie chodzą normalnie po ziemi. Takie książki dają siłę do marzeń. Dzięki takim pozycjom można odbywać bardzo dalekie podróże (nawet jeżeli tylko na kartach książki) po krainach, których normalnie nie spotkamy na ziemi. Jeżeli tylko ktoś lubi taką tematykę, to jak najwięcej powinien czytać – o ile czas na to pozwala. Na wspaniałą podróż po krainach fantasy pozwoli czytelnikom na pewno “Wiedźmin. Tomy 1-8. Pakiet serialowy” za którą odpowiedzialny jest Andrzej Sapkowski (https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/wiedzmin-tomy-1-8-andrzej-sapkowski).

Geralt z Rivii

Wiedźmin, czyli Geralt z Rivii to jeden z najlepszych i najbardziej znanych bohaterów kojarzących nam się ze światem fantasy. Andrzej Sapkowski, który w pierwotnej wersji chciał stworzyć tylko serię krótkich opowiadań chyba nie spodziewał się, że odniesie ona aż taki sukces. Pomimo tego, że książki mają już swoje lata, co jakiś czas można spotkać nowe wydania na rynku. Rok 2019 stworzył ku temu ponowną okazję. Wszystko za sprawą stacji Netflix, która wypuściła na rynek serial amerykańsko – polski pt. “The Witcher”. Scenariusz filmu oparty jest na książkach. Premiera serialu miała miejsce w grudniu 2019 roku i od razu spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród widzów. Z tej okazji również w księgarniach nie zabrakło niespodzianki dla fanów Wiedźmina. Oto ukazał się cały pakiet “Wiedźmin. Tomy 1-8. Pakiet serialowy“. Pierwszy tom z całej serii ma specjalną okładkę z bohaterami serialu. Kolejne okładki są równie piękne i bardzo starannie wykonane.

Losy Wiedźmina

Wszystkie książki opowiadają o niełatwych losach Wiedźmina – Geralta z Rivii, który musiał przejść szkolenie w specjalnej, wiedźmińskiej szkole, gdzie musiał przejść m.in. Próbę Traw. Tylko niewielu chłopców jest w stanie sobie z nią poradzić. Od tej pory Geralt musi tropić różne niebezpieczeństwa, jakie czają się na niego i na innych ludzi w Królestwie Północy. Przy czym bardzo często posługuje się czarami i urokami, a nie mieczem, aby pokonać swojego wroga. Akcja książek jest bardzo żywa i dynamiczna. Geralt ma dobre serce, co bardzo często chcą również wykorzystać inne osoby. Jednak jest to również człowiek mądry, który jednak wie jak ma reagować. Jego słabością są kobiety i jest bardzo kochliwy. Jednak w jednej z części poznajemy Yennefer – czarodziejkę, która zostaje ukochaną na zawszę. Przy boku znajduje się również Ciri – tajemnicze dziecko, które towarzyszy mu na kartach książki. Warto poznać kompletne i porywające losy Wiedźmina.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com